У Британії зросли споживчі ціни

За даними Національного статуправління Великобританії (ONS), в країні 0,7% зросли споживчі ціни в порівнянні з тим же місяцем минулого року. Таким чином, інфляція прискорилася в порівнянні з лютневими 0,4%.

Аналітики в середньому очікували підвищення темпів інфляції до 0,8%, повідомляє Trading Economics.

Прискорення інфляції в основному пояснюється зростанням цін на автомобільне паливо на 3,5% в річному вираженні. Тим часом продукти харчування і безалкогольні напої подешевшали на 1,4%.

Щодо попереднього місяця споживчі ціни у Великобританії в березні виросли на 0,3% після підвищення на 0,1% в лютому. Показник збігся з консенсус-прогнозом експертів.

Ціни без урахування продуктів харчування, алкоголю, тютюну та енергоносіїв (базова інфляція, CPI Core) зросли минулого місяця на 1,1% в річному вираженні після підйому на 0,9% місяцем раніше. Показник також виправдав очікування.

Індекс CPI Core в щомісячному вираженні піднявся на 0,4% після нульової динаміки в лютому. Експерти очікували його зростання в минулому місяці на 0,3%.

Роздрібні ціни (індекс RPI) в березні виросли на 0,3% щодо попереднього місяця і на 1,5% за рік. Саме індекс RPI використовується британськими роботодавцями при веденні переговорів про зарплату. Різниця в динаміці індексів CPI і RPI пов'язана з урахуванням витрат на житло в RPI, а також різною вагою авіатарифів, страхування і цін на бензин.

Ціни виробників у Великобританії в березні збільшилися на 1,7% в річному вираженні і на 0,4% за місяць.

21.04.2021

Поделитесь этой новостью: