Турецька ліра продовжує відновлення завдяки плану Ердогана

Турецька ліра продовжує зростання у вівторок і додала понад 7% після відновлення на 25% із історичних мінімумів напередодні, коли президент Туреччини Тайіп Ердоган оголосив про план підтримки нацвалюти.

На 09:06 за Києвом ліра зросла на 7,6% до 12,15 за долар.

У понеділок увечері Ердоган сказав, що влада зробить низку кроків для боротьби з наслідками обвалу валюти в останні кілька тижнів і для того, щоб спонукати населення зберігати заощадження в лірах, а не в доларах.

Він не уточнив, як уряд фінансуватиме потенційно дорогу ініціативу.

До виступу Ердогана ліра падала більш ніж на 10% до історичного мінімуму 18,4 за долар. Після цього вона стрімко повернулася до позначки 12 за долар - рекордне внутрішньоденне ралі - і завершила торги зростанням на 25%.

Швидкий відскок був викликаний обіцянкою гарантій за депозитами, яка, за словами Ердогана, зупинить турків від конвертації заощаджень у тверді валюти.

"Ми представляємо нову фінансову альтернативу громадянам, які хочуть полегшити побоювання, пов'язані зі зростанням обмінних курсів при оцінці своїх заощаджень", - сказав Ердоган. При цьому він знову виступив на захист політики низьких відсоткових ставок, що призвела до обвалення ліри.

У той час як уряд назвав відновлення ліри великою перемогою, економісти кажуть, що економічна програма Ердогана, яка базується на низьких відсоткових ставках, є безрозсудною. За їхніми прогнозами, інфляція, яка зараз перевищує 21%, наступного року буде вищою за 30%.

Під тиском президента країни центробанк Туреччини з вересня зменшив ставки на 500 базисних пунктів.

Деякі економісти сказали, що нові заходи – фактично завуальоване підвищення ставок, яке, зрештою, можливо, не зупинить розпродаж ліри та одночасно посилить тиск на Казначейство.

"Це може мати небезпечні наслідки", - сказав Рефет Гюркайнак, декан економічного факультету Університету Бількент в Анкарі.

21.12.2021

Поделитесь этой новостью: