Ціни на нафту зростають після даних про різке зниження запасів у США

Ціни на нафту зростають у четвер, так як різке скорочення запасів нафти і бензину в США посилило оптимізм про швидке відновлення попиту на паливо, і на тлі перспектив відродження ядерної угоди з Іраном, яка може покласти край санкціям США проти іранської нафти.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,25% до $75,38 за барель до 8:57 за Києвом, марки WTI - на 0,26% до $ 73,27 за барель.

Ціни на обидва бенчмарка досягли максимуму з жовтня 2018 року в середу, але розгубили перевагу пізніше в ході сесії, так як енергетичні трейдери фіксували прибуток після звіту про запаси в США, говориться в звіті аналітика Едварда Мойя з OANDA. Котирування відновили зростання на азіатських торгах у четвер.

Запаси нафти в США знизилися на 7,6 мільйона барелів за тиждень, що завершився 18 червня, до 459,1 мільйона барелів, повідомило в середу Управління енергетичної інформації (EIA). Рівень запасів знизився майже вдвічі сильніше очікувань опитаних Рейтер аналітиків, згідно з якими вони повинні були скоротитися на 3,9 мільйона барелів.

Запаси бензину знизилися на 2,9 мільйона барелів за тиждень, в той час як аналітики очікували зростання на 833.000 барелів.

"Ціни на нафту виросли на тлі даних про запаси в США, які підтвердили сильний прогноз зростання на паливо в другій половині цього року, на тлі відновлення автомобільного трафіку і авіаперельотів", - сказав Хіроюкі Кікукава з Nissan Securities.

Влада Ірану сказала в середу, що Сполучені Штати погодилися зняти всі санкції відносно іранської нафти і судноплавства, але Вашингтон відповів, що "нічого не вирішено, поки не буде остаточно узгоджено" в переговорах по відновленню ядерної угоди з Іраном від 2015 року.

24.06.2021

Поделитесь этой новостью: