Ціни на нафту йдуть вниз через плани США звернутися до резервів

Ціни на нафту знижуються у вівторок, втративши набране на попередній сесії, на тлі очікувань, що Сполучені Штати, Японія та Індія відкриють стратегічні запаси нафти, щоб вплинути на ціни, незважаючи на загрозу падіння попиту на тлі зростання випадків захворюваності на коронавірус.

Сполучені Штати, ймовірно, оголосять про початок товарних інтервенцій за рахунок стратегічного резерву нафти для зниження цін на пальне вже у вівторок у рамках плану, який вони узгодили з основними країнами-споживачами в Азії, повідомило джерело в адміністрації Байдена, знайоме із ситуацією.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 9:35 за Києвом подешевшали на 0,77% до $79,09 за барель, марки WTI - на 1,11% до $75,9 за барель.

Аналітики вважають, що скоординоване відкриття резервів вплине на ціни, і звертають увагу на потенційний удар по попиту в результаті четвертої хвилі COVID-19 у США та Європі.

"Якщо нова хвиля обмежень буде введена в Європі, ціни на нафту постраждають під час частини сезону грипу, що залишилася, в Північній півкулі", - сказала аналітик Rystad Energy Луїза Діксон.

За її словами, у листопаді попит на автомобільне та реактивне паливо в Європі впаде до 7,8 мільйона барелів на добу з жовтневих 8,1 мільйона барелів на добу, хоча частково це зниження нормально для цієї пори року.

23.11.2021

Поделитесь этой новостью: