Ціни на бавовну в США виросли до максимуму за останнє десятиліття

Бавовна в США подорожчала до максимуму за останнє десятиліття на тлі зростаючого попиту з боку Китаю, піднявшись на 18% за останні десять торгових сесій.

На біржі ICE контракти на бавовну-сирець в понеділок подорожчали на 0,4% - до $1,05 за фунт, що є найвищим рівнем з вересня 2011 року.

Ціни на інші види сировини також істотно піднялися в цьому році через підвищення попиту і перебоїв в ланцюжках поставок. Зростання вартості зернових в США, включаючи кукурудзу і пшеницю, обумовлено посухою всередині країни та інших державах. Тим часом причини подорожчання бавовни інші, відзначає The Wall Street Journal.

У минулому році президент США Дональд Трамп заборонив ввезення в країну одягу та інших виробів з бавовни з Синьцзян-Уйгурського автономного району, найбільшого місця виробництва бавовни в КНР. Це було обумовлено підозрами в тому, що дана продукція виготовляється з використанням примусової праці уйгурів.

При цьому американські компанії як і раніше можуть імпортувати бавовняну продукцію, вироблену в Китаї, якщо саме бавовна була вирощена за межами країни. Таким чином, Китай імпортує бавовну, в основному американський, для виробництва товарів і їх відправки назад в Штати.

За даними міністерства сільського господарства США, обсяг експортних поставок бавовни з США до Китаю з початку маркетингового року (1 серпня) на 83% перевищують показники за той же час минулого року. Згідно з прогнозом відомства, споживання бавовни в КНР в поточному маркетинговому році зросте приблизно на чверть і досягне 8,9 млн тонн.

06.10.2021

Поделитесь этой новостью: