Ціна газу в Європі піднялася до $1425 за тисячу кубометрів

Спотова ціна газу у Європі перевищила $1400/тис. куб. м, що є максимальним показником від початку жовтня, коли ціна злітала майже до немислимих $2000 за тисячу кубів.

У вівторок вранці ціна найближчого (січневого) ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures досягла 122,24 євро за МВт.год, тобто $1425 за тисячу кубометрів.

У листопаді контракт "на день вперед" торгувався на TTF у середньому по $945, у грудні - $1153 за тисячу кубометрів. З початку року середнє значення контракту сягнуло $515.

У понеділок ціни підскочили у зв'язку з коментарями нового глави німецького МЗС Анналени Бербок щодо газопроводу "Північний потік 2" (при тому, що вона не сказала нічого нового та просто повторила те, що до неї говорили компетентні регулятори).

Глобальна спіраль зростання цін отримала підтримку з боку газових індексів в Азії - за європейським виріс і ф'ючерс на азіатський СПГ-індекс Platts JKM - січневий контракт додав $18 і досяг $1276 за тисячу кубів.

Серйозно впала наступного тижня генерація з відновлюваних джерел. У понеділок внесок вітрової генерації у вироблення електроенергії Європі склав лише 10,1% за середнього значення 15,6% минулого тижня (6-12 грудня), свідчать дані асоціації WindEurope.

Поточний рівень запасів газу в підземних сховищах Європи досяг уже позначки 62,41% від їх максимальної місткості (дані на ранок понеділка) - це на 16,8 процентних пунктів нижче за середнє значення за останні п'ять років, свідчать дані Gas Infrastructure Europe.

Прогноз погоди в Європі на тиждень передбачає чергову помітну відлигу (майже, як у ті ж дні минулого року).

14.12.2021

Поделитесь этой новостью: