Tesla підвищила ціни на свої авто у США та Китаї

Генеральний директор Tesla Ілон Маск попередив про інфляційний тиск на виробництво, внаслідок чого його компанія була змушена підвищити ціни на свої електромобілі в США та Китаї, оскільки ключовий компонент акумуляторів для електромобілів – нікель – різко виріс у ціні, пише CNBC.

Компанія підняла ціни на всі свої моделі у США. У Китаї зросли ціни на версії Model 3 та Model Y, що стало другим підвищенням цін за останній тиждень.

І хоча компанія не дала чіткої відповіді про причину підвищення відпускних цін, відомо, що Tesla купує алюміній у російської компанії з 2020 року.

На початку тижня Маск написав у Twitter, що Tesla та інша його компанія – космічна SpaceX – зіткнулися зі «значним інфляційним тиском у сфері сировини та логістики».

Крім підвищення цін на основну сировину — нікель — проблем додає також новий спалах захворюваності на COVID-19 у Китаї та карантин, оголошений у деяких містах країни, що уповільнює ланцюжки поставок. До того ж, такі критичні компоненти, як напівпровідники також залишаються в дефіциті.

Поки є дані про нові ціни на продукцію Tesla у Китаї: стартова ціна Model 3 Performance – 367 900 юанів ($57 648). Модель Y Long Range у Китаї тепер коштує 375 900 юанів, порівняно з попередньою ціною 357 900 юанів. Вартість Model Y Performance в даний час складає 417 900 юанів, порівняно з 397 900 юанів раніше.

16.03.2022

Поделитесь этой новостью: