Світові автовиробники втратять у 2021 році $210 млрд через дефіцит чіпів

Консалтингова компанія AlixPartners прогнозує падіння виручки світових автовиробників в поточному році на $210 млрд в результаті глобального дефіциту чіпів і напівпровідникових компонентів. Про це йдеться в доповіді AlixPartners. У травні вона оцінювала втрати автовиробників в $110 млрд, а в січні - в $60,6 млрд.

"Всі сподівалися, що до теперішнього часу вдасться подолати брак напівпровідникових компонентів в світі, але такі події, як спалах коронавирусной інфекції в Малайзії та інших країнах Південно-Східної Азії ще більше погіршили ситуацію", - зазначив аналітик автоіндустрії в AlixPartners Марк Вейкфілд.

Глобальний випуск автомобілів в 2021 році, відповідно до оновленою версією прогнозу, скоротиться на 7,7 млн ​​одиниць. У травні в AlixPartners очікували скорочення на 3,9 млн машин.

Минулого тижня дослідницька IHS Markit також зменшила свій річний прогноз виробництва автомобілів в світі більш ніж на 13 млн.

Автовиробники змушені припиняти або зменшувати випуск продукції через глобальної нестачі напівпровідників, використовуваних в системах управління транспортними засобами. Американська компанія General Motors минулого тижня повідомила про продовження зупинки конвеєрів на семи заводах в Північній Америці. Ford Motor також призупинив випуск на заводах в Міссурі, Мічигані і Кентуккі. Японська корпорація Toyota Motor Corp. в кінці серпня оголосила про скорочення випуску продукції у вересні на 40%.

23.09.2021

Поделитесь этой новостью: