Світова економіка стрімко зросте цього року

До самого швидкого зростання за більш ніж півстоліття йде світова економіка в 2021 році, але досягти колишніх висот можуть перешкодити істотні відмінності між країнами.

На відміну від наслідків фінансової кризи 2008 року, відновлення виглядає дуже нерівномірним, частково через те, що впровадження вакцин і фінансова підтримка розрізняються в різних країнах, пише Bloomberg.

Економіки США і Китаю налаштовані на швидке відновлення, навіть незважаючи на те, що уряд Піднебесної починає скорочувати економічну допомогу. Від них сильно відстають більшість економік, що розвиваються і зона євро, де Франція і Італія розширили обмеження через третюї хвилі пандемії.
В результаті можуть знадобитися роки, щоб інша частина світу приєдналася до США і Китаю і повністю оговталася від пандемії. За даними МВФ, до 2024 року світове виробництво буде як і раніше на 3% нижче, ніж прогнозувалося до пандемії, при цьому, за даними МВФ, найбільше постраждають країни, які залежать від туризму і сфери послуг.

В цілому на 2021 рік Bloomberg Economics прогнозує зростання на 6,9%, що є найшвидшим показником з 1960-х років. Головною загрозою, як і раніше є коронавірус, тому визначальними для економік будуть темпи вакцинації.

Іншою проблемою є продовження зростання довгострокових процентних ставок в США на тлі нових вливань грошей в економіку і зростання інфляції. Це може привести до перетоку коштів з ринків, що розвиваються і зростання вартості запозичень, що небезпечно для ринків, що розвиваються, обтяжених боргами.

Деякі країни, в тому числі Росія, Туреччина і Бразилія, вже починають підвищувати процентні ставки або через прискорення інфляції, або для запобігання відтоку капіталу. На противагу цим ФРС і Європейський центральний банк заявили, що не мають наміру робити цього до стабілізації ситуації, в тому числі на ринку праці.

05.04.2021

Поделитесь этой новостью: