США закличуть ОПЕК збільшити видобуток

Адміністрація США безвідносно того, чи використовуватиме вона стратегічний запас нафти, закликає ОПЕК збільшувати видобуток, заявила представник Білого дому Джен Псакі.

"У будь-якому випадку ми добиватимемося від ОПЕК того, щоб постачання нафти відповідало попиту", - сказала вона журналістам.

Псакі нагадала, що подібні переговори США вже давно ведуть із провідними експортерами нафти. Вона не стала коментувати повідомлення ЗМІ, що надійшли раніше, про плани президента США Джо Байдена використовувати частину стратегічного запасу, щоб домогтися зниження цін на нафту. У понеділок про такі плани Байден повідомив Bloomberg з посиланням на джерела.

У повідомленні зазначалося, що офіційне оголошення може відбутися, раніше, вже у вівторок, причому одночасно зі США про аналогічні заходи, ймовірно, повідомлять Індія, Японія і Південна Корея.

Агентство називає це "безпрецедентним зусиллям великих країн-споживачів знизити ціни на нафту після того, як країни ОПЕК+ не почули заклики США суттєво збільшити видобуток".

У повідомленні зазначається, що США можуть використати понад 35 млн барелів нафти зі стратегічного запасу. При цьому Bloomberg зазначає, що оцінка - попередня.

На початку листопада Байдена, як повідомлялося, питали на прес-конференції, чи збирається він задіяти нафту із стратегічного запасу для вирішення проблеми високих цін на енергоресурси. Тоді президент США вважав за краще не відповідати.

23.11.2021

Поделитесь этой новостью: