США заарештували біткоіни на $2,3 мільйона, заплачені Colonial Pipeline хакерам

У понеділок Міністерство юстиції США повернуло близько $2,3 мільйона з суми, заплаченої оператором трубопроводів Colonial Pipeline угрупованню хакерів які зламали його в якості викупу.

Заступник генерального прокурора Ліза Монако повідомила, що слідчі конфіскували 63,7 біткоіна, які зараз оцінюються приблизно в $2,3 мільйона. Це найбільша частина з викупу, перерахованого Colonial хакерам, сказала Монако.

У письмових свідченнях, поданих в понеділок, йдеться, що у ФБР є приватний ключ від біткоіни-гаманця, на який надійшла велика частина коштів. Як ФБР отримало доступ до ключа, незрозуміло.

Суддя в Сан-Франциско дозволив зняття коштів.

ФБР в травні звинуватило в атаці на найбільшу систему паливних трубопроводів хакерську угруповання DarkSide, яка, імовірно, базується в Росії або в Східній Європі. Кремль говорив, що Росія не має до атаки ніякого відношення.

Colonial Pipeline повідомила, що заплатила хакерам майже $5 мільйонів за відновлення доступу до своїх серверів. Біткоін знизився на 2,6% о 09.31 за Києвом, відновившись після падіння майже на 5%.

Вилучення біткоінів трапляються рідко, але влада розширила відстеження потоків цифрових грошей, оскільки програми-вимагачі стають зростаючою загрозою національній безпеці, посилюючи напруженість у відносинах між Сполученими Штатами і Росією.

Виконавчий директор Colonial Джозеф Блаунт сказав, що компанія з самого початку тісно співпрацювала з ФБР і "вдячна за їх швидку роботу і професіоналізм".

08.06.2021

Поделитесь этой новостью: