США хоче обмежити доступ Китаю до своїх бірж

Сенат США в середу прийняв законопроект, який може позбавити деякі китайські компанії можливості проводити лістинг на американських біржах, якщо вони не будуть слідувати стандартам американських аудиторських перевірок і правил.

Цей захід, висунутий сенатором-республіканцем Джоном Кеннеді і сенатором-демократом Крісом Ван Холленом, був схвалений одноголосно. Однак для вступу в законну силу він повинен бути схвалений Палатою представників і підписаний президентом Дональдом Трампом.

"Закон про звітність іноземних компаній" забороняє лістинг цінних паперів будь-якої компанії на будь-якій американській біржі, якщо протягом трьох років поспіль вона не пройшла аудиторські перевірки Ради з нагляду за бухгалтерською звітністю публічних компаній.

Ця міра також вимагала би від публічних компаній розкриття інформації про те, чи належать вони до іноземного уряду або контролюються ним.

Законопроект буде застосовано до всіх іноземним компаніям, але націлений на Китай і слідує за різкою критикою Пекіну з боку Трампа, яка була підтримана як республіканцями, так і демократами.

"У всьому світі багато ринків, відкритих для шахраїв, але Америка не може дозволити собі бути одним з них. Китай знаходиться на шляху до домінування і займається шахрайством на кожному кроці", - йдеться в заяві Кеннеді.

"Занадто довго китайські компанії ігнорували стандарти звітності США, вводячи в оману наших інвесторів", - сказав Ван Холлен.

21.05.2020

Поделитесь этой новостью: