Ситуація в економіці США вимагатиме від Федрезерва якнайшвидшого підвищення ставки

Керівники Федеральної резервної системи (ФРС) на засіданні 14-15 грудня відзначали можливість того, що ситуація в економіці США вимагатиме від американського ЦП швидшого, ніж передбачалося раніше, підвищення базової процентної ставки, свідчить протокол засідання.

"Учасники засідання здебільшого зазначали, що з урахуванням їхніх власних прогнозів для економіки, ринку праці та інфляції може знадобитися швидше, ніж очікувалося раніше, підвищення ставки або швидші темпи її підйому", - йдеться у документі.

Деякі з керівників ФРС також звертали увагу на те, що вже незабаром після збільшення ставки Федрезерву, можливо, доведеться почати скорочення обсягу активів на балансі.

Американський ЦБ зберіг базову ставку за підсумками грудневого засідання на рівні 0-0,25% та оголосив про нарощування темпів скорочення викупу активів. При цьому із тексту заяви за підсумками засідання зникла фраза, що висока інфляція є тимчасовим явищем.

"Хоча учасники засідання в основному, як і раніше, очікують, що інфляція суттєво сповільниться протягом 2022 року разом з ослабленням проблем у ланцюжках поставок, майже всі з них заявили, що підвищили власні прогнози для інфляції в США на 2022 рік, а багато хто також і на 2023 рік", - йдеться у протоколі засідання.

"У світлі підвищеного інфляційного тиску та зміцнення ринку праці учасники засідання вважали, що нарощування стимулів, що забезпечуються поточними темпами викупу активів, більше не є необхідним", - наголошується в документі.

Відповідно до рішень, прийнятих на грудневому засіданні, з січня ФРС зменшить викуп активів на $30 млрд: щомісячні покупки US Treasuries будуть скорочені на $20 млрд - до 40 млрд, іпотечних бондів - на $10 млрд, до $20 млрд. За таких темпів згортання програма викуп активів буде завершено в березні - на три місяці раніше, ніж планувалося спочатку, що відкриє шлях для зниження ставки. Таким чином, Федрезерв може підняти ставку вже на другому засіданні 2022 року, яке відбудеться у березні, зазначає The Wall Street Journal.

Опублікований за підсумками грудневого засідання точковий графік прогнозів (dot plot) - діаграма, що відображає індивідуальні очікування членів ради управляючих ФРС та голів Федеральних резервних банків (ФРБ) щодо відсоткових ставок, показав, що 10 з 18 керівників Федрезерву очікують на три підвищення ставки за рік.

06.01.2022

Поделитесь этой новостью: