Saudi Aramco підписала угоду щодо здачі в оренду своїх газопроводів

Saudi Aramco підписала угоду зі здачі в оренду своєї газопровідної мережі консорціуму, що очолює BlackRock і Hassana Investment Company, на суму $15,5 млрд, повідомила держкомпанія Саудівської Аравії.

Угода є однією з найбільших у світі в галузі енергетичної інфраструктури та другою великою угодою Aramco по трубопроводах у 2021 році – у червні компанія здала в оренду нафтопровідну інфраструктуру.

У рамках домовленостей нещодавно створена дочірня компанія Aramco Gas Pipelines Company візьме в оренду права використання мережі газопроводів Aramco на 20 років. У свою чергу Aramco заплатить Aramco Gas Pipelines Company тариф за газ, який транспортуватиметься по мережі, з мінімальними зобов'язаннями щодо пропускної спроможності. Aramco отримає авансовий виторг у розмірі $15,5 млрд. Вона ж володітиме 51% часткою в Aramco Gas Pipeline Company і продасть 49% інвесторам на чолі з BlackRock та Hassana.

Aramco продовжить зберігати повну власність та операційний контроль над своєю газопровідною мережею, і угода не накладає жодних обмежень на обсяги її видобутку.

Очікується, що угода буде закрита в найкоротші, практично можливі терміни за умови дотримання звичайних умов закриття, включаючи будь-який необхідний контроль злиття та відповідні дозволи.

07.12.2021

Поделитесь этой новостью: