Росія та Україна домовилися

Україна і Росія підписали безвідкличну угоду про врегулювання всіх взаємних судових претензій, таким чином по суті домовилися про продовження транзиту російського газу через територію України, про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель. Угода передбачає відмову обох сторін від судових позовів. Таким чином "Нафтогаз" відкличе позови на більш ніж 12 млрд. доларів, "Газпром" виплатить "Нафтогазу" 2,9 млрд. доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу, а також український Антимонопольний комітет повинен анулювати ще претензії до "Газпрому" на 7, 4 млрд. доларів.

Новий контракт підпишуть терміном на п'ять років, в якому буде зафіксовано мінімальний гарантований обсяг транзиту, а також буде прописана можливість продовжити контракт на 2025-2034 роки, але для цього до 29 грудня потрібно буде виконати всі вищезгадані умови. Пакет угод по транзиту не передбачатиме можливості прямих поставок газу через Росію, поставки російського газу в Україну можуть з'явиться лише після "обнулення" грошових і арбітражних претензій.

У документі сказано, що бронювання потужностей ГТС України за роками буде здійснюватися в наступних обсягах: 2020 року - 65 млрд куб. м газу, 2021-2024 - по 40 млрд куб. м газу щорічно.

23.12.2019

Поделитесь этой новостью: