Різке поширення коронавірусу в Азії спровокувало падіння цін на нафту

У понеділок ціни на нафту знижуються через побоювання, що сплеск заражень COVID-19 в Індії призведе до зниження попиту на паливо в третьому за величиною імпортері нафти в світі. Крім того, інвестори коректували свої позиції напередодні запланованого збільшення видобутку нафти ОПЕК+ з травня.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 1,12% до $65,37 за барель до 09:40 за Києвом, марки WTI - на 1,13% до $61,44 за барель.

"Настрої на ринку затьмарені побоюваннями, що різке збільшення числа випадків зараження COVID-19 в деяких країнах, особливо в Індії, призведе до скорочення попиту на паливо", - сказав Казухіко Саїто, головний аналітик сировинного брокера Fujitomi Co.

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді в неділю закликав всіх громадян вакцинуватися, назвавши хвилю COVID-19 "бурею, що обрушилася на країну". Число нових випадків коронавірусу, зареєстроване в Індії за добу, досягло 349.691 - це найбільший приріст в світі за весь час пандемії.

Влада Японії в неділю втретє ввели надзвичайний стан в Токіо, Осаці і двох інших префектурах. Через коронавірус постраждала майже чверть населення.

Учасники ОПЕК і союзники домовилися наростити видобуток нафти в травні на 350.000 барелів на добу, в червні - на 350.000 барелів на добу і приблизно на 400.000 барелів на добу - в липні.

26.04.2021

Поделитесь этой новостью: