Ринку потрібно більше нафти – глава Vitol

Ціни на нафту можуть піднятися вище за $100 за барель на "тривалий час" у наступні 6-9 місяців, оскільки попит на паливо зросте до нових рекордних показників у поточному році, вважає головний виконавчий директор трейдера Vitol Group Рассел Харді.

Раніше цього місяця вартість нафти вже наближалася до $100 за барель на тлі зростання попиту при обмеженості постачань.

На думку Харді, баланс попиту та пропозиції на ринку продовжить погіршуватися, і щоденне споживання нафти перевершить докризові рівні до кінця 2022 року.

"Світовий попит, ймовірно, перевищить 100 млн барелів на добу (б/с) до кінця року, - заявив Харді в інтерв'ю агентству Bloomberg. - Споживання нафти має зрости у другому півріччі, якщо туристична активність продовжить повертатися до норми".

Нафтові компанії нарощують видобуток, але не справляються з темпами зростання попиту на тлі відновлення світової економіки, що триває, від наслідків пандемії COVID-19. Деякі з країн ОПЕК+, що різко скоротили видобуток у 2020 році, як і раніше, не можуть відновити її, тоді як американські сланцеві компанії воліють спрямовувати кошти на заохочення акціонерів, а не на збільшення виробництва.

"Ринку потрібно більше нафти", – вважає Харді. Попит до кінця цього року, за його оцінками, буде на 1-2 млн б/д вище за рівень 2019 року.

Харді зазначив, що попит на бензин у США нині приблизно на 400 тис. б/д нижчий за рівень лютого 2019 року.

"На нашу думку, це пов'язано з тим, що люди працюють із дому, і їм не потрібно діставатися роботи", - заявив він. Крім того, водії, можливо, намагаються рідше використовувати автомобілі через високі ціни на бензин, зазначив Харді.

Попит на авіаційне паливо залишається обмеженим у зв'язку з тим, що перельоти на далекі напрямки у світі не відновилися в повному обсязі, додав експерт.

21.02.2022

Поделитесь этой новостью: