Республіканці у Сенаті США запропонували новий законопроект про санкції проти РФ

Сенатори від Республіканської партії США представили у вівторок власний законопроект про підтримку Києва та введення санкцій проти Росії у зв'язку з нарощуванням військової присутності біля кордонів України після того, як двопартійні переговори щодо попереднього законопроекту про санкції зайшли в глухий кут.

Внесення нового проекту під назвою "Закон про збереження територіальної цілісності в Європі" (NYET) не означає, що переговори між республіканцями та демократами щодо двопартійного законопроекту про Україну припинено, сказав високопосадовець апарату республіканців.

Подальші дії щодо нового законопроекту не зовсім зрозумілі з огляду на те, що демократи мають більшість у Сенаті та Палаті представників. Законопроект передбачає негайне припинення будівництва газопроводу Північний потік-2 та запровадження обов'язкових санкцій проти нього у разі вторгнення Росії в Україну.

Крім того, законопроект передбачає санкції проти великих російських банків у разі нападу на Україну та вторинні санкції проти фінансових установ, які ведуть бізнес із банками, які потрапили під санкції.

Глава сенатського комітету з міжнародних справ демократ Боб Менендес несхвально відгукнувся про ініціативу республіканців:"Нова пропозиція - це здебільшого відображення того, на що демократи вже погодилися під час наших постійних консультацій, воно будується на базі тих всеосяжних санкцій, які ми спочатку внесли (до Конгресу)"

Запропоновані американськими сенаторами санкції проти керівництва Росії можна прирівняти до ініціативи з розриву відносин, покликаної чинити тиск на Москву під час переговорів із Вашингтоном та НАТО щодо безпеки в Європі, сказав у середині січня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков.

16.02.2022

Поделитесь этой новостью: