Продажі Christie's у 2021 році склали $7,1 млрд

Аукціонний будинок Christie`s опублікував звіт, згідно з яким у 2021 році він продав твори мистецтва та інші колекційні предмети на загальну суму $7,1 млрд. Це на 54% більше, ніж на рік раніше, і на 22% більше, ніж у 2019 році, тобто до початку пандемії.

Згідно зі звітом аукціонного будинку, це найвищий продаж за останні п'ять років. Таким показникам сприяло відновлення в промисловості й різке зростання ціни окремі твори мистецтва.

Цього року аукціонний будинок Christie`s поставив кілька рекордів, зокрема за найвищою ціною продажу творів мистецтва. Так, «Жінка, яка сидить біля вікна» Пікассо була продана за $103,4 млн і стала єдиним предметом у 2021 році, проданим більш ніж за $100 млн. А картину американського неоекспресіоніста Жан-Мішеля Баскії «In This Case» («У цьому випадку ») продали за рекордні $93,1 млн.

Крім того, цього року Christie`s продали понад 100 творів цифрового мистецтва (NFT, невзаємозамінні токени) на загальну суму близько $150 млн. В аукціонному будинку зазначають, що 75% покупців, які купують твори цифрового мистецтва, беруть участь в аукціонах вперше, та їх середній вік становить 42 роки.

Раніше про рекордні для себе продажі за підсумками цього року повідомили аукціонні будинки Sotheby`s та Phillips. У Sotheby`s було продано витворів мистецтва на $7,3 млрд, у Phillips – на $1,2 млрд.

21.12.2021

Поделитесь этой новостью: