Прибуток Volvo недотягнув до прогнозів через дефіцит чіпів

Шведський виробник вантажівок AB Volvo у вівторок відзвітував про базовий прибуток за другий квартал, що опинилася трохи нижчим за прогнози ринку через глобальне дефіциту мікрочіпів.

Скоригований операційний прибуток компанії в квітні-червні підскочив майже в три рази в річному обчисленні, до 9,73 мільярда шведських крон ($1,12 мільярда), при середньому прогнозі аналітиків в 9,84 мільярда крон.

Брак напівпровідників, використовуваних в автомобільній промисловості, припала на період бурхливого відновлення ринку після торішнього обвалу. Це призвело до збільшення термінів поставок і підвищення витрат автовиробників.

"У другому півріччі будуть подальші перебої і зупинки як у виробництві вантажівок, так і в інших підрозділах групи", - сказав гендиректор Volvo Мартін Лундштедт.

Тим часом замовлення на вантажівки Volvo, яка випускає машини під власним брендом і під марками Mack і Renault, злетіли в другому кварталі на 143% в річному вираженні, що свідчить про активне зростання ринку в Європі і в Північній Америці.

20.07.2021

Поделитесь этой новостью: