Прибуток Saudi Aramco підскочив завдяки зростанню видобутку

Саудівська нафтова держкорпорація Saudi Aramco в неділю відзвітувала про зростання чистого прибутку в третьому кварталі майже втричі за рахунок зростання цін на нафту і збільшення обсягів продажу палива.

Чистий прибуток Aramco у липні-вересні склав $30,4 мільярда в порівнянні з $11,8 мільярда за аналогічний період роком раніше. Аналітики в середньому очікували, що показник становитиме $28,4 мільярда.

Квартальний прибуток компанії виявився максимальним з лістингу в грудні 2019 року, оскільки ціни на нафту минулого кварталу були рекордними за цей період. Капіталізація Aramco з початку року зросла на 9% і перевищує $2 трильйони - саме на таку оцінку вартості компанії розраховував наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед Бін Салман перед лістингом.

Компанія має намір виплатити дивіденди за третій квартал у сукупному обсязі $18,8 мільярда, що відповідає дивідендній політиці держкорпорації.

"Є хороший потенціал для спеціальних дивідендів наприкінці року, і зараз це здається дедалі ймовірнішим, на мою думку", - сказав аналітик EFG Hermes Юсеф Хуссейні.

Обсяг видобутку нафти збільшився на 12%, порівняно з другим кварталом, до 9,6 мільйона барелів на добу, зазначила аналітик Arqaam Securities Ріта Гуінді. Тим часом, ціни на нафту за минулий квартал збільшилися на 4,5%.

01.11.2021

Поделитесь этой новостью: