Прибутковість бондів єврозони тримається у мінімумів перед засіданням ЄЦБ

Прибутковість державних облігацій єврозони стабільна поблизу місячного мінімуму в понеділок - інвестори зайняли вичікувальну позицію перед засіданням Європейського центрального банку (ЄЦБ) у четвер.

У п'ятницю прибутковість держбондів різко впала після даних про більш повільнt, ніж очікувалося, зростання зайнятості в США в травні. Недотягнувші до прогнозів цифри зростання числа робочих місць дещо пом'якшили страхи про те, що активне відновлення економіки незабаром спровокує Федрезерв на скорочення стимулів.

Прибутковість німецьких держоблігацій з погашенням через 10 років практично не змінюється в понеділок і знаходиться в районі мінус 0,21%, мінімального рівня майже за місяць. Аналогічний показник для 10-річних бондів Франції і Нідерландів також тримається у недавно досягнутих мінімумів.

"Планка для" голубиних "сюрпризів від ЄЦБ досить висока після того, як розчарувавший звіт про зайнятість в США підштовхнув прибутковість німецьких держбондів до мінус 0,2%", - сказав Міхаель Ляйстер з Commerzbank.

З останніх висловлювань членів керівництва ЄЦБ можна зробити висновок, що центробанк валютного блоку не поспішає знижувати темпи скупки активів в рамках екстреної програми обсягом 1,85 трильйона євро ($2,24 трильйона).

Однак тиск на ЄЦБ зростає на тлі зміцнення економіки, прискорення інфляції і перших кроків на шляху до жорсткості грошово-кредитної політики з боку інших центробанків.

Прибутковість 10-річних держоблігацій Італії опустилася до місячного мінімуму в 0,869% після того, як рейтингове агентство Fitch підтвердило суверенний рейтинг Італії на рівні "BBB-" з "стабільним" прогнозом.

07.06.2021

Поделитесь этой новостью: