Польська PKN Orlen продає 30% Гданського НПЗ компанії Saudi Aramco

Найбільший польський нафтопереробник PKN Orlen у середу повідомив про досягнення домовленостей із Saudi Aramco про продаж 30% Гданського НПЗ, а також про укладання довгострокового контракту на постачання арабської нафти, повідомили у компанії.

Гданський НПЗ належить другому нафтопереробнику Польщі Grupa Lotos, про поглинання якого PKN Orlen оголосив у 2018 році, проте досі не міг отримати схвалення Єврокомісії на угоду. Умовою об'єднання компаній був продаж частини бізнесу Grupa Lotos стороннім акціонерам.

При успішному закритті угоди злиття PKN Orlen та Grupa Lotos постачання арабської нафти від Saudi Aramco до Польщі становитимуть 200.000-337.000 барелів на добу (10-17 мільйонів тонн нафти на рік), повідомив PKN Orlen.

Таким чином, арабська нафта може повністю покрити потреби Гданського НПЗ потужністю 210.000 барелів на добу (10 мільйонів тонн на рік) та принаймні половину потреби підконтрольного PKN Orlen НПЗ у Плоцьку потужністю 270.000 барелів на добу (близько 14 мільйонів тонн на рік).

"Саудівська Аравія вже багато років активно обробляє польських переробників. В останні місяці і на морі помітне фізичне зростання постачання арабської нафти до Гданська", - сказав трейдер на ринку Європи.

Зараз Польща купує російську нафту сорту Urals, що надходить нафтопроводом "Дружба", в обсязі близько 500.000 тонн на місяць у компаній Роснефть і Татнафта.

Крім трубопровідного постачання Польща імпортує морські партії російського сорту через порт Гданськ, але закупівлі варіюються залежно від ринкової ситуації.

PKN Orlen також домовився про продаж часток у бізнесі Grupa Lotos з угорськими MOL та Rossi Biofuel та польською Unimot, повідомив переробник. Компаніям дістануться збутові підрозділи Grupa Lotos та підрозділи, що займаються альтернативними видами палива.

Saudi Aramco розпочала регулярне постачання нафти до Польщі з 2016 року. Обсяг відвантажень розпочинався з 200.000 тонн нафти на місяць, але останніми роками зріс до 300.000-500.000 тонн щомісяця. Компанія в основному постачає в польський порт Гданськ партії нафти Arab Light.

За словами трейдерів, суттєве зростання постачань арабської нафти до Польщі може негативно позначитися на котируваннях російського Urals, для якого Польща є одним із традиційних ринків збуту.

13.01.2022

Поделитесь этой новостью: