Північний потік-2 буде під загрозою, якщо Росія вторгнеться в Україну

Офіційні особи США повідомили членів Конгресу, що вони мають взаємне розуміння з Німеччиною про те, що Північний потік-2 буде зупинено, якщо Росія вторгнеться в Україну, повідомив Рейтер у вівторок високопоставлений співробітник Конгресу.

Білий дім повідомив, що Німеччина взяла на себе зобов'язання щодо газопроводу Північний потік-2 у разі агресивних дій із боку Росії.

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван сказав, що той факт, що газ ще не надходив через трубопровід, дає Заходу важелі впливу на президента РФ Володимира Путіна.

Салліван сказав, що Сполучені Штати зв'язувалися з урядами Німеччини з приводу Північного потоку-2 у контексті потенційного вторгнення в Україну. Він відмовився розкрити деталі розмов.

"Тема майбутнього Північного потоку-2 у контексті вторгнення Росії в Україну найближчими тижнями є темою першорядної важливості", - сказав Салліван.

Європейський дипломат повідомив Рейтер, що офіційні особи США дали зрозуміти союзникам, що діятимуть для накладання санкцій на Північний потік-2 у разі вторгнення.

"Якщо США введуть (додаткові) санкції, це вже академічне питання, тому що ніхто не зможе вести бізнес з Nord Stream 2 через страх зіштовхнутися з американськими санкціями", - сказав дипломат.

Німецькі чиновники сказали журналістам у вівторок, що ще не закінчено процес, який навіть дозволив би газопроводу розпочати операції.

08.12.2021

Поделитесь этой новостью: