Після перевороту в Гвінеї алюміній подорожчав до максимуму з 2008 року

Ціни на алюміній підскочили до максимуму більш ніж за 10 років в понеділок після новини про військовий переворот в Гвінеї, найбільшому постачальнику бокситів в світі.

Глава елітного спецпідрозділу армії Гвінеї Мамаду Думбуйя повідомив у неділю про те, що військові змістили з посади президента Альфу Конде, розпускають уряд, припиняють дію конституції і закривають сухопутні і повітряні кордони.

Жовтневий контракт на алюміній на Шанхайській ф'ючерсній біржі підскочив на 3,2% до 21.980 юанів ($3.405,64), оновивши максимум з липня 2008 року.

Тримісячний ф'ючерс на алюміній на Лондонській біржі металів піднімався до рекордної з травня 2011 року позначки $2.775,50 за тонну.

У неділю в столиці Гвінеї Конакрі біля президентського палацу були чутні постріли, пізніше в соцмережах з'явилися відео, на яких президент перебуває в кімнаті в оточенні армійського спецназу. Рейтер не зміг підтвердити достовірність відеозапису.

Військові повідомили, що Конде не постраждав, і гарантували його безпеку. Джерела у військових колах повідомили про арешт інших високопоставлених чиновників.

 

06.09.2021

Поделитесь этой новостью: