Обвал цін на нафту

У понеділок 9 березня ціни на нафту втратили третину вартості, зафіксувавши максимальне одноденне падіння з часів війни в Перській затоці в 1991 році, після того, як Саудівська Аравія повідомила про нарощування видобутку з метою збільшення присутності на ринку, в той час як світовий попит на нафту вже підірваний епідемією коронавірусу.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 20,57% до $ 35,96 до 12:44 за Києвом, ф'ючерси на WTI - на 21,56% до $ 32,38 за барель.

"Тривалість такго низького цінового середовища, ймовірно, обмежиться декількома місяцями, якщо вплив коронавірусу на глобальний ринок і довіру споживачів не ініціюють чергової рецесії", - сказав Кіт Барнетт, старший віце-президент зі стратегічного аналізу ARM Energy в Х'юстоні.

Ціни впали на третину слідом за заходами, вжитими Саудівською Аравією після відмови Росії від подальшого різкого скорочення видобутку, запропонованого ОПЕК для стабілізації нафтових ринків.

ОПЕК + не змогла домовитися про продовження угоди про скорочення видобутку нафти і нові обмеження.

Саудівська Аравія планує збільшити видобуток нафти до рівня вище 10 мільйонів барелів на добу в квітні після закінчення терміну дії поточної угоди щодо обмеження видобутку в кінці березня, повідомили Рейтер два джерела в неділю.

10.03.2020

Поделитесь этой новостью: