Nikkei впав до місячного мінімуму через новий штам COVID-19

Японський фондовий індекс Nikkei в п'ятницю впав до мінімуму з кінця жовтня через побоювання з приводу виявленого в Африці нового штаму коронавірусу, а також планів китайських регуляторів домогтися делістингу акцій Didi в США.

Nikkei впав на 2,53% - до 28.751,62 пункту. Індикатор продемонстрував рекордне падіння за п'ять місяців. Ширший індекс Topix знизився на 2,01% до 1.984,98 пункту.

Лідерами зниження стали папери Keisei Electric Railway Co Ltd, IHI Corp та Pacific Metals Co Ltd, що подешевшали на 6,03%, 5,69% та 5,39% відповідно.

З початку тижня Nikkei втратив 3,3%, Topix – 2,9%.

"Фундаментальні показники ринку слабкі, і інвестори продовжують продавати, коли Nikkei наближається до 30.000 пунктів", - сказав Кадзухар Конісі з Mitsubishi UFJ Kokusai Asset Management.

"Тому його легко упустили негативні новини, такі як про новий варіант коронавірусу. Але, можливо, висновок про те, що сьогоднішнє падіння викликане лише вірусом, буде перебільшенням", - додав він.

Новий штам, що отримав назву B.1.1.529, містить безліч мутацій порівняно з початковим варіантом вірусу, на якому засновані вакцини, за рахунок чого він може мати підвищену контагіозність і стійкість до вакцин.

Великобританія вже запровадила обмеження на поїздки до низки африканських країн у зв'язку з новим штамом, що вдарило по акціях компаній зі сфери туризму.

Субіндекс авіакомпаній у Topix впав на 5,4%, індекс компаній у сфері наземного транспорту, до якого входять переважно залізничні оператори, втратив 2,9%.

Акції інвестиційної та телекомунікаційної компанії Softbank Group впали на 5,2% після повідомлення про те, що китайські регулятори звернулися до керівництва сервісу замовлення таксі Didi Global Inc з проханням скласти план відходу з американських бірж через побоювання щодо безпеки даних. Softbank володіє міноритарною часткою в Didi.

26.11.2021

Поделитесь этой новостью: