Найдорожчою компанією Азії стала Taiwan Semiconductor, її капіталізація сягнула $600 млрд

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC), провідний світовий виробник мікросхем на замовлення, стала найдорожчою компанією Азії, досягнувши капіталізації в $600 млрд на тлі зростання глобального попиту на напівпровідникові компоненти.

TSMC зрушила з першого місця в Азії китайську Tencent Holdings Ltd., ринкова вартість якої впала на 33% за останній рік через посилення регулятивного тиску на технологічні компанії в КНР, пише газета The Wall Street Journal.

За даними на закриття ринку у вівторок, капіталізація Tencent склала близько $569 млрд. TSMC обганяє Tencent за ринковою вартістю з 15 грудня, свідчать дані FactSet.

Мікросхеми, що випускаються TSMC, можна знайти у мільярдах пристроїв, включаючи iPhone, комп'ютери та автомобілі. На частку компанії, за даними Semiconductor Industry Association (SIA), припадає понад 90% виробництва найскладніших напівпровідникових компонентів.

Аналітики та інвестори вважають ринкову вартість TSMC виправданою, з урахуванням її технологічних переваг перед конкурентами, а також універсальності чіпів, що випускаються компанією.

"Технологічний розрив між TSMC та її конкурентами зростає. Ось чому нам подобаються акції компанії", - зазначає засновник та головний інвестиційний директор Optimas Capital Ltd. Томас Вонг.

За оцінками S&P Global Market Intelligence, TSMC посідає дев'яте місце серед найбільших компаній світу, одразу за Berkshire Hathaway Inc. американського мільярдера Уоррена Баффета Тайванська компанія також є найбільшим компонентом фондового індексу MSCI Emerging Markets із вагою близько 7%.

26.01.2022

Поделитесь этой новостью: