Нафта відновлюється в понеділок. Переговори з Іраном

У понеділок ціни на нафту частково відновлюють втрати минулого тижня через потенційну проблему в переговорах про відновлення ядерної угоди з Іраном.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,8% до $66,97 за барель о 9:22 за Києвом, WTI також подорожчала на 0,8% до $64,09 за барель.

Нафта подешевшала на минулому тижні після того, як президент Ірану повідомив, що США готові зняти санкції з нафтового, банківського і транспортного секторів іранської економіки.

"Видобуток нафти в Ірані ріс останні місяці - ймовірно, в очікуванні зняття санкцій", - написали аналітики банку ANZ.

Тим часом спікер іранського парламенту сказав у неділю, що угода про моніторинг, укладений між Тегераном і Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) терміном на три місяці, минув, і організація позбудеться доступу до знімків, зроблених усередині ядерних об'єктів.

Минулого тижня європейські дипломати говорили, що непродовження моніторингового угоди може призвести до кризи в непрямих переговорах Ірану і США про відновлення угоди 2015 року. Переговори пройдуть у Відні на цьому тижні.

"Навіть з урахуванням агресивного прогнозу, що передбачає відновлення (поставок іранської нафти) в липні, ми як і раніше вважаємо, що ціна Brent досягне $80 за барель в четвертому кварталі 2021 року. Наш новий базовий сценарій, згідно з яким постачання поновляться в жовтні, все ще підтримує прогноз в $80 за барель цього літа ", - йдеться в повідомленні банку Goldman Sachs.

24.05.2021

Поделитесь этой новостью: