Нафта торгується на максимумах 2014 року

Нафта стабілізується в четвер, відігруючи раніше понесені втрати, оскільки високий попит та короткострокові перебої у постачаннях продовжують підтримувати ціни, близькі до максимальних рівнів з кінця 2014 року.

Ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися на 0,14% до $88,32 за барель, а на WTI подорожчали на 0,36% до $87,27 за барель до 08:20 за Києвом.

"Міжнародне енергетичне агентство повідомило, що світовий попит на нафту знаходиться на шляху до досягнення рівня, що передував пандемії", - йдеться у записці аналітиків ANZ bank.

"Короткострокові перебої з поставками також призводять до звуження пропозиції на ринках. Нафта марки Brent подорожчала невдовзі після повідомлень про те, що внаслідок вибуху було пошкоджено ключовий нафтопровід, що йде з Іраку до Туреччини".

Напередодні вибух у південно-східній турецькій провінції Кахраманмараш призвів до зупинки роботи трубопроводу Кіркук-Джейхан, проте потік сирої нафти вже відновився, повідомили офіційні особи в середу.

Проблеми з поставками посилилися цього тижня після того, як угруповання єменських хуситів атакувало ОАЕ – третього за величиною виробника в ОПЕК. Тим часом Росія, другий за величиною виробник нафти у світі, нарощує присутність військ поблизу кордону з Україною, викликаючи побоювання щодо можливого вторгнення та невизначеності у постачаннях.

20.01.2022

Поделитесь этой новостью: