Нафта продовжує дорожчати в п'ятницю

У п'ятницю ціни на нафту продовжують зростати, завершуючи тиждень підйомом більш ніж на 5%. Як Brent, так і WTI дорожчають шосту сесію поспіль, причому липневий ф'ючерс на WTI завершив торги в четвер на максимумі за 2,5 року.

Підтримку ринку надають позитивні сигнали з США, які посилюють оптимізм трейдерів щодо перспектив попиту на нафту в цій країні.

Так, дані по американському ринку праці, оприлюднені напередодні, показали більш істотне, ніж очікувалося, скорочення кількості заявок на допомогу з безробіття в країні. Число нових заявок на минулому тижні зменшилася на 39 тис., до 406 тис., мінімального з початку пандемії COVID-19.

Тим часом оцінка зростання ВВП США в першому кварталі була залишена міністерством торгівлі на рівні 6,4% в перерахунку на річні темпи.

У понеділок, 31 травня, в США відзначається День пам'яті, який традиційно відкриває автомобільний сезон, і експерти розраховують, що збільшення мобільності громадян призведе до підвищення попиту на нафтопродукти і нафту в країні.

Позитивна картина попиту декілька затьмарюється очікуваннями нарощування поставок нафти Іраном на світовий ринок, і трейдери продовжують стежити за переговорами щодо іранської ядерної програми, пише Bloomberg. Однак багато експертів вважають, що ринок зможе "переварити" нові обсяги іранської нафти. "Імпульс до зростання нафтового ринку зберігається, підвищення попиту в США і Європі компенсує побоювання щодо ситуації в ряді країн Азії, - зазначає економіст Oversea-Chinese Banking Group Хоуі Лі. - Ринок упевнений, що зможе поглинути будь-які додаткові поставки".

Вартість липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures о 8:38 за Києвом в п'ятницю становить $69,78 за барель, що на $0,32 (0,46%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти подорожчали на $0,59 (0,9%) - до $69,46 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу зросла на $0,26 (0,39%) - до $ 67,11 за барель. Напередодні вартість цих контрактів збільшилася на $0,64 (1%) - до $66,87 за барель, що, за даними Dow Jones, є максимальною ціною ф'ючерсу на закриття ринку з 29 жовтня 2018 року.

28.05.2021

Поделитесь этой новостью: