Нафта починає тиждень на багаторічних піках

Ціни на нафту зростають у понеділок, оновлюючи максимуми за останні роки на тлі активного попиту на паливо в США та інших світових економіках, що відновлюються після пандемії коронавирусу.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 8:35 за Києвом виросли на 0,77% до $86,19 за барель, WTI подорожчала на 0,93% до $84,54 за барель.

Північноморська марка раніше в ході торгів відновила максимум з жовтня 2018 року, північноамериканська досягала рекорду з жовтня 2014 року.

Минулої п'ятниці Brent подорожчала на 1,1%, WTI додала 1,5%.

"В умовах стійкого попиту на паливо в США на тлі обмеженої пропозиції, тон на нафтовому ринку залишається досить позитивним, що спонукало деяких спекулянтів скоротити короткі позиції", - сказав Тецу Еморі з Emori Fund Management Inc.

Спекулянти збільшили обсяг чистих довгих позицій за контрактами на WTI до 363.893 за тиждень, що завершився 19 жовтня, показали опубліковані в п'ятницю дані Комісії з торгівлі товарними ф'ючерсами (CFTC).

Тим часом число діючих нафтових і газових бурових установок в США знизилося за підсумками першого тижня з останніх семи, незважаючи на триваючий підйом цін на нафту.

Ринок нафти марки WTI знаходиться в стані беквордаціі, тобто контракти з більш пізніми датами поставки коштують менше попередніх ф'ючерсів. Це нетипова ситуація для нафти, оскільки зазвичай більш пізні контракти дорожчі більш ранніх за рахунок того, що в них закладається вартість зберігання палива.

"Бичачі настрої продовжують підтримувати ціни на нафту, оскільки глобальна пропозиція залишається обмеженою, але безпосереднє зростання цін на найближчий контракт на WTI може бути обмеженим з урахуванням зростаючої беквордаціі", - сказав Тосітака Тадзава з Fujitomi Securities Co Ltd.

25.10.2021

Поделитесь этой новостью: