Нафта підскочила на 1% в очікуванні зустрічі ОПЕК+

Зростання цін на нафту перевищило 1% в четвер завдяки зниженню запасів в США і перспективам зміцнення попиту на паливо, в той час як інвестори очікують рішення ОПЕК+ щодо поставок нафти в другому півріччі.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 12:31 за Києвом подорожчали на 1,13% до $75,45 за барель, контракт на WTI виріс в ціні також на 1,13% до $74,3 за барель.

Члени ОПЕК і союзники ослабили обмеження поставок з травня по липень на 2,1 мільйона барелів на добу. У четвер країни повинні вирішити, чи залишити видобуток без змін або збільшити його в серпні, причому підвищення може скласти понад 1 мільйон барелів на добу або ж більш скромні 0,5 мільйона барелів на добу. Очікується, що група також обговорить питання про продовження угоди про скорочення поставок на період після квітня 2022 року.

"З урахуванням різкого підвищення попиту, яке ми очікуємо цього літа, ми вважаємо, що група (ОПЕК+) помірно підвищить видобуток. Навіть в такому випадку дефіцит на ринку збережеться", - сказав аналітик UBS Джованні Стауново.

Тим часом запаси нафти в США скоротилися минулого тижня сильніше прогнозів - на 6,7 мільйона барелів замість очікуваного зниження на 4,7 мільйона барелів, повідомило Управління енергетичної інформації (EIA) в середу.

Запаси на терміналі в Кушинга, штат Оклахома, через який проходять фізичні обсяги нафти марки WTI, впали до мінімуму з березня 2020 року. Різниця в ціні між Brent і WTI напередодні опустилася до мінімуму з вересня.

01.07.2021

Поделитесь этой новостью: