Нафта на підйомі на початку тижня

Ціни на нафту зростають у вівторок, при цьому нафта сорту Brent піднімається четверту сесію поспіль: ризик появи на світовому ринку додаткових поставок з Ірану сходить нанівець, тому що переговори про приєднання США до ядерної угоді з Іраном затягнулися.

Ф'ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,3% до $73,08 за барель о 8:48 за Києвом, марки WTI - на 0,28% до $71,08 за барель.

Непрямі переговори між США і Іраном, а також з іншими учасниками угоди 2015 року про ядерну програму Тегерана поновилися в суботу у Відні і були охарактеризовані Європейським союзом як "інтенсивні".

Повернення Сполучених Штатів до угоди призведе до зняття санкцій з Ірану, що дозволить учаснику ОПЕК відновити експорт нафти.

"Все менш імовірно, що США приєднаються до ядерної угоді з Іраном до президентських виборів в Ірані, які відбудуться на цьому тижні", - йдеться в записці ING Economics.

Інші члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) разом з великими нафтовиробниками, включаючи Росію, тимчасово скорочували видобуток, щоб підтримати ціни в період пандемії.

"Додаткові поставки з країн ОПЕК+ потрібні в другій половині цього року, і очікується, що попит продовжить відновлюватися", - повідомляє ING.

15.06.2021

Поделитесь этой новостью: