Нафта дешевшає на 1% на тлі прогнозів про те, що зростання пропозиції випередить попит

Ціни на нафту знижуються третій день поспіль у середу на тлі посилення очікувань того, що зростання пропозиції випереджатиме зростання попиту наступного року.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 09:34 за київським часом знизилися на 1,03% до $72,94 за барель, марки WTI - на 1,23% до $69,86 за барель.

Зростання кількості випадків зараження коронавірусом та поява нового штаму омікрон послабить світовий попит на нафту, повідомило у вівторок Міжнародне енергетичне агентство (МЕА).

При цьому ОПЕК у понеділок зберегла прогноз зростання світового попиту на нафту у 2021 році на 5,65 мільйона барелів на добу до 96,63 мільйона барелів на добу, йдеться у грудневому звіті картелю.

"Ведмежий погляд МЕА на ринок різко контрастував з більш позитивною думкою ОПЕК, що опублікувала свій щомісячний прогноз раніше цього тижня. Така розбіжність говорить про те, що волатильність, ймовірно, залишиться високою в короткостроковій перспективі", - йдеться у записці аналітиків ANZ.

Консалтингова компанія FGE повідомила, що у неї більш оптимістичний прогноз, ніж у МЕА: вона очікує менший надлишок у 400.000 барелів на добу, ґрунтуючись на порівняно меншому ризикі для попиту з боку омікрону проти прогнозу МЕА в 1,7 мільйона барелів на добу в першому кварталі.

Запаси нафти та дистилятів у США знизилися минулого тижня, тоді як запаси бензину зросли, повідомили у вівторок джерела на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти (API).

15.12.2021

Поделитесь этой новостью: