Нафта активно росте після підвищення відпускних цін Саудівською Аравією

Ціни на нафту зросли більш ніж на $1 за барель у понеділок після того, як провідний експортер Саудівська Аравія підвищила ціни на нафту, що продається в Азію та США, а також на тлі того, що непрямі переговори між США та Іраном про відновлення ядерної угоди, схоже, зайшли в глухий кут.

Ф'ючерси на нафту марки Brent до 09:11 за Києвом подорожчали на 2,35% - до $71,52 за барель, марки WTI - на 2,55% - до $67,95 за барель.

У неділю Саудівська Аравія підвищила січневі офіційні відпускні ціни на всі сорти нафти, що продаються в Азію та США, на 80 центів у порівнянні з цінами грудня, незважаючи на те, що минулого тижня ОПЕК+ вирішила продовжити збільшення постачання на 400.000 барелів на добу в ян.

Підтримку котируванням знижує перспективи збільшення експорту іранської нафти після того, як минулого тижня перервалися непрямі американо-іранські переговори про відновлення ядерної угоди 2015 року. У п'ятницю європейські чиновники висловили стурбованість тим, що Тегеран після обрання нового президента висунув надто широкі вимоги до США. Очікується, що переговори відновляться у середині цього тижня.

"Хоча група (ОПЕК+) стверджує, що рішення (зберегти нарощування видобутку) було засноване виключно на фундаментальних факторах, важко не помітити руку США у грі, особливо з огляду на візит цього тижня делегації США до королівства", - йдеться у записці JBC Energy.

"Майже, напевно, обговорювалася ситуація з Іраном, і схвалення Саудівською Аравією підвищення видобутку передбачає, що компромісу було досягнуто і що поліпшення відносин з адміністрацією Байдена не за горами".

Незважаючи на заплановане збільшення, загальний обсяг видобутку в Росії не зріс, оскільки її основні нафтові компанії, ймовірно, стикаються з технічними труднощами зі збільшенням видобутку відповідно до чинної угоди, зазначили аналітики JBC Energy.

06.12.2021

Поделитесь этой новостью: