На тлі надій на відновлення економіки японські акції закрилися зростанням

Японські акції у вівторок закрилися зростанням, а індекс Nikkei досяг п'ятимісячного максимуму. Інвестори сподіваються, що новий прем'єр-міністр зможе стимулювати відновлення економіки завдяки більш ефективним заходам боротьби з кризою, викликанною коронавірусом, і його економічними наслідками.

Індекс Nikkei виріс на 0,86% до 29.916,14 пункту. Більш широкий індекс Topix додав 1,09% до 2.063,38 пункту.

Підйом очолили акції Toho Zinc Co Ltd, SoftBank Group Corp і Maruha Nichiro Corp, що подорожчали на 11,26%, 9,86% і 5,59% відповідно. Лідерами зниження стали папери Toyo Seikan Group Holdings Ltd, Nisshinbo Holdings Inc і Z Holdings Corp, що подешевшали на 15,3%, 10,97% і 3,12% відповідно.

Висхідна динаміка ринку отримала новий імпульс після того, як прем'єр-міністр Есіхіде Суга в п'ятницю несподівано оголосив, що не буде домагатися переобрання на виборах лідера Ліберально-демократичної партії (ЛДП) у вересні.

Фуміо Кисида, сильний претендент на місце Суги, закликав до прийняття стимулів на суму понад 30 трильйонів ієн ($273 мільярда), щоб пом'якшити економічний удар від пандемії, повідомляють ЗМІ.

"Цей імпульс буде зберігатися до тих пір, поки ми бачимо ознаки того, що правляча коаліція переможе на загальних виборах. Якщо число щеплених буде рости, а число нових випадків зараження (COVID-19) буде знижуватися, це також стане ще одним сприятливим фактором для ринку", - сказав Сігетосі Камада з Tachibana Securities.

07.09.2021

Поделитесь этой новостью: