На китайському ринку паніка. Винуватець коронавірус

Після продовжених 10-денних новорічних канікул відкрилися китайські ринки, в яких як повідомляє Bloomberg, початок торгів ознаменувався найбільшим падінням з 2015 року (обвал індексів в середньому на 8%).

Новий рік в Китаї за місячним календарем настав 25 січня. Китайські біржі закрилися на тиждень канікул 23 січня, але згодом місцева влада продовжила їх ще на три дні на тлі поширення коронавірусу. За останніми даними, в Китаї число тих, хто заразилися вже перевищило 17 тис. чоловік, з них більше 360 людей загинули.

«Дуже складно торгувати цінними паперами. Неможливо прогнозувати, як ця хвороба буде розвиватися. Навіть експерти не мають чіткого уявлення, коли закінчиться спалах вірусу, не кажучи вже про трейдерів », - сказав в коментарі Bloomberg голова пекінської інвестиційної компанії WanDeFu Лі Шувей.

Впавши на 2,7% демонструючи перші ознаки зниження перед відходом на свята індекс Shanghai Composite (Шанхайська фондова біржа), продовжив падіння подешевшавши сьогодні на 8,73%. Індекс Shenzhen Component (Шеньчженська фондова біржа) впав на 8,5%, індекс Гонконгської фондової біржі Hang Seng - на 0,4%. Зниження індексу CSI 300 (об'єднує 300 найбільших емітентів на біржах Шанхая і Шеньчженя) доходило на відкритті торгів до 9,1%.

Інші азіатські ринки також знижуються, але не так стрімко. Індекс Японії Nikkei падав на 1,1%, південнокорейський KOSPI 50 - на 0,11%, індекс Тайваню TWSE опустився на 1,56%, а індекс Сінгапуру STI - трохи більше, ніж на 1%.

У даній ситуації влада Китаю, намагаючись послабити паніку на біржах, вже надали більше трильйона юанів ліквідності - 900 млрд юанів ($ 129 млрд) через семиденне РЕПО і 300 млрд юанів через 14-денні контракти за ставкою 2,55%. Народний банк КНР знизив ставку на 10 базисних пунктів.

03.02.2020

Поделитесь этой новостью: