МВФ схвалив пакет допомоги Молдові на суму $591 млн

Міжнародний валютний фонд затвердив пакет фінансової допомоги Молдові у розмірі $590,6 мільйона і одразу ж виділив перший транш на суму $84,4 мільйона на підтримку проведення реформ в одній із найбідніших країн Європи, повідомив МВФ у вівторок.

У заяві МВФ йдеться, що 40-місячний пакет націлений на те, щоб допомогти новому уряду Молдови підтримати відновлення після пандемії, задовольнити нагальні потреби розвитку та зміцнити систему управління та інституційні засади.

Новий уряд був призначений у серпні після того, як партія прозахідного президента Майї Санду перемогла у липні на дострокових парламентських виборах із обіцянками викорінити корупцію та налагодити зв'язки між колишньою радянською республікою та Європейським союзом.

"Амбітні реформи влади зосереджені на усуненні давніх та широко поширених недоліків управління та інституційної вразливості Молдови", - сказав заступник директора-розпорядника МВФ Кенджі Окамура.

За словами Окамури, реформи у разі їх досягнення допоможуть "розкрити невикористаний економічний потенціал Молдови" та прискорити зближення рівня її доходів із європейськими країнами.

21.12.2021

Поделитесь этой новостью: