Мін'юст США подав до суду антимонопольний позов до American Airlines і JetBlue

Мін'юст США подав антимонопольний позов до суду штату Массачусетс проти партнерства авіаперевізників American Airlines Group Inc. і JetBlue Airways Corp., говориться в повідомленні відомства. До позову приєдналася 6 штатів і Вашингтон, округ Колумбія.

Мін'юст звинувачує American Airlines і JetBlue Airways в порушенні антимонопольного законодавства країни і стверджує, що партнерство двох цих компаній призведе до усунення прямої конкуренції в ключових транспортних хабах на північному сході США і зростання цін на авіаквитки.

"В індустрії, в якій тільки 4 авіакомпанії контролюють понад 80% ринку внутрішніх пасажирських авіаперевезень, партнерство American Airlines і JetBlue є не чим іншим, як черговою спробою ще більшої консолідації сектора", - зазначив генпрокурор США Меррик Гарланд, маючи на увазі такі великі американські авіакомпанії, як American Airlines, Delta Air Lines, United Airlines і Southwest Airlines.

JetBlue і American Airlines заперечують, що їхня співпраця веде до монополізації ринку і мають намір захищати себе в суді.

Компанії оголосили про створення партнерства в липні 2020 року. Однак співпрацювати вони почали тільки на початку цього року після того, як міністерство транспорту США схвалило угоду. Компанії впевнені, що в результаті цього партнерства вони зможуть збільшити пропозицію для своїх клієнтів на північному сході країни і зміцнитися в трьох ключових аеропортах в Нью-Йорку і Бостоні.

Котирування акцій JetBlue впали на 4,8%, American Airlines - на 3% за підсумками торгів на біржі Nasdaq у вівторок.

22.09.2021

Поделитесь этой новостью: