Lufthansa виплатила 1,5 млрд євро боргу перед державним стабфондом

Авіакомпанія Deutsche Lufthansa AG повернула 1,5 млрд євро в державний стабілізаційний фонд, що профінансував її в період кризи, викликаною пандемією COVID-19.
Компанія успішно завершила оголошене у вересні розміщення акцій, отримавши в цілому 2,16 млрд євро, і частина цих коштів направила на погашення боргу перед стабфондом.

Lufthansa планує виплатити борг, що залишився - в розмірі 1 млрд євро - до кінця поточного року, йдеться в її прес-релізі.

"Ми дуже вдячні, що Lufthansa отримала допомогу з коштів платників податків в найважчий момент", - заявила гендиректор компанії Карстен Шпор. Вона зазначила, що ця допомога врятувала понад 100 тис. робочих місць.

Виплата заборгованості перед стабфондом проводиться швидше, ніж очікували в компанії раніше, і "наша впевненість в майбутньому зростає" завдяки тому, що все більше країн відкриває свої кордони, і туристичний попит підвищується, зазначила Шпор.

У той же час, за її словами, загальне ділове середовище залишається складним.

Уряду Німеччини належить 14% акцій Lufthansa, які воно планує продати протягом двох років.

Стабфонд (Economic Stabilization Fund, ESF) був створений урядом Німеччини в 2020 році для підтримки бізнесу в період пандемії коронавируса.

Акції Lufthansa втрачають 2,7% на торгах у Франкфурті у вівторок. З початку поточного року їх вартість впала на 25%.

12.10.2021

Поделитесь этой новостью: