Квартальне зниження ВВП Швейцарії склало 0,5%, як і очікувалося

У першому кварталі ВВП Швейцарії знизився на 0,5% в порівнянні з попереднім кварталом, свідчать офіційні дані. Динаміка ВВП співпала з консенсус-прогнозом експертів.

У жовтні-грудні 2020 року, економіка Швейцарії зросла на 0,1% в порівнянні з попереднім кварталом.

Ділова активність у сфері послуг різко знизилася в першому кварталі через карантинні заходи, які були введені на тлі зростання захворюваності COVID-19. Спад в готельному секторі і сфері громадського харчування склав 30,4%, оскільки ресторани залишалися закритими, а можливості для міжнародного туризму - обмеженими.

Приватне споживання в січні-березні знизилося на 3,3%, активність в будівельному секторі зменшилася на 0,5%, інвестиції компаній в устаткування - на 0,4%.

Тим часом, в сфері фінансових послуг був відзначений ріст на 2,6% завдяки збільшенню обсягів міжнародної торгівлі.

Активність в промисловому секторі країни в січні-березні збільшилася на 4,9%, обсяг експорту зріс на 1,5% завдяки підвищенню попиту на продукцію швейцарських компаній в США і Китаї.

У річному вираженні ВВП країни також скоротився на 0,5%, причому зниження було відзначено за підсумками п'ятого кварталу поспіль.

Роздрібні продажі в Швейцарії в квітні підскочили на 35,7% в річному вираженні після підйому на 23,1% в березні. Квітневе зростання стало рекордним з початку відстеження цих даних в січні 2000 року, що пояснюється ефектом "низької бази", оскільки на квітень минулого року припала перша хвиля карантинних обмежень.

Роздрібні продажі продуктів харчування збільшилися на 13,3%, непродовольчих товарів - на 73,5%.

У порівнянні з березнем роздрібні продажі в Швейцарії скоротилися на 4,4%.

01.06.2021

Поделитесь этой новостью: