Китай буде укрупнювати брокерів

Китай просуває плани по зміцненню свого впливу на фондовому ринку, на тлі загострення протистояння з США повідомляє Reuters, і з цією метою збирається незабаром об'єднати вітчизняного брокера First Capital Securities Corporation Ltd з більш дрібним Capital Securities Corpт.

Зареєстрована на біржі Shenzhen фірма First Capital з ринковою вартістю $6,2 млрд, планує випустити нові акції для Capital Securities з оцінкою приблизно в $1,4 млрд. Злиття двох фірм, які в 2019 році за обсягом операційних доходів займали 44-е і 62- е місця, відповідно, може бути завершено вже в цьому році.

Після цієї новини в четвер акції First Capital виросли на 10%. Пакетом в 23% акцій компанії володіє муніципальний уряд Пекіну. Йому ж належить 91,5% акцій Capital Securities.

Згідно з повідомленнями інформованих джерел, Китай незадоволений «нерівними правилами гри» - він відкрив свій фондовий ринок для американських банків, включаючи Goldman Sachs Group Inc і Morgan Stanley, але поки не бачить «взаємності» з боку США.

Американські фірми борються за частку на китайському ринку після того, як Пекін пообіцяв з квітня цього року ліквідувати обмеження на іноземну власність для фірм, що займаються операціями з цінними паперами, а також для пайових інвестиційних фондів з іноземними інвестиціями, в рамках першої фази китайсько-американської торгової угоди, підписаної в січні. Тепер інвестиційні банки, включаючи Goldman, володіють контрольними пакетами акцій китайських компаній, що займаються операціями на фондовому ринку і прагнуть до 100-процентного володіння.

На додаток до консолідації Китай хоче створити фірми, досить потужні, щоб протистояти монстрам Уолл-стріт у вітчизняній біржової індустрії, яка коштує 8 трильйонів юанів ($1,2 трлн) і нараховує понад 130 фірм.

Подібні злиття заохочуються китайської Комісією з регулювання ринку цінних паперів, повідомив державний журнал China Securities Journal.

13.08.2020

Поделитесь этой новостью: