Капіталізація Facebook досягла $1 трлн після відмови суду розглянути антимонопольні позови

Американський суддя в понеділок відхилив антимонопольний федеральний позов і позови низки окремих штатів проти Facebook Inc, які мали на меті змусити компанію продати Instagram і WhatsApp. Суд прийшов до висновку, що федеральний позов "юридично не обґрунтований".

Акції Facebook виросли більш ніж на 4% після цього рішення. Ринкова капіталізація Facebook вперше перевищила $1 трильйон.

Суддя окружного суду Колумбії Джеймс Боусберг сказав, що Федеральна торгова комісія (FTC) не змогла обгрунтувати своє твердження про те, що Facebook має монополії на ринку соціальних мереж, але зазначив, що до 29 липня FTC може подати новий позов.

Він також відхилив позов, поданий від імені 46 американських штатів, сказавши, що вони занадто довго чекали, щоб оскаржити придбання соцмережею Instagram і WhatsApp, вчинені в 2012 і 2014 роках відповідно. Суддя не запропонував штатам повторно подати скаргу.

Представник офісу генерального прокурора Нью-Йорка сказав, що прокуратура розглядає можливі правові варіанти.

Відхиляючи позов Федеральної торгової комісії, суддя написав: "Хоча суд не згоден з усіма твердженнями Facebook, він в кінцевому підсумку згоден з тим, що позов відомства юридично не обґрунтований і тому повинен бути відхилений".

Представник Facebook сказав: "Ми раді, що сьогоднішні рішення визнають невідповідності в урядових позовах проти Facebook".

За словами прес-секретаря FTC, Комісія "уважно вивчає цей висновок і шукає найкращий варіант подальших дій".

29.06.2021

Поделитесь этой новостью: