JPMorgan Chase спрогнозував темпи підвищення ставки ФРС до березня 2023 року

Федеральна резервна система (ФРС), ймовірно, підвищуватиме базову процентну ставку на кожному наступному засіданні аж до березня 2023 року, щоразу на 0,25 процентного пункту (п.п.), щоб взяти інфляцію під контроль, вважають експерти JPMorgan Chase & Co.

Таким чином, аналітики банку прогнозують дев'ять підвищень ставки – до рівня 2,25% до березня 2023 року.

Споживчі ціни (індекс CPI) у США в січні зросли на 7,5% щодо того ж місяця минулого року - максимальними темпами з 1982 року, і багато експертів вважають за можливе, що ФРС підніме ставку не на 0,25 п.п., а одразу на 0,5 п.п. на найближчому засіданні, яке відбудеться 15-16 березня.

Котирування ф'ючерсів на рівень ставки ФРС вказують на 64% ймовірність підвищення ставки на 0,25 п.п. у березні та оцінюють у 36% шанси на те, що підйом складе 0,5 п.п., зазначає Market Watch.

Після виходу січневих даних про інфляцію економісти JPMorgan переглянули глобальний прогноз зростання споживчих цін на перший квартал до 5,7% із 3,5%.

"Ми більше не чекаємо на уповільнення зростання порівняно з близькими до рекордних темпів минулого кварталу", - йдеться в огляді, підготовленому командою аналітиків JPMorgan на чолі з головним економістом Брюсом Касманом.

Хоча ціновий тиск в енергетичному секторі, що відзначається останнім часом, ймовірно, ослабне, останні статдані вказують на те, що інфляція стає більш масштабною, "простежується зворотний зв'язок між швидким зростанням, ціновим тиском і поведінкою приватного сектора", зазначив Касман.

JPMorgan - не єдиний інвестбанк Уолл-стріт, який прогнозує агресивне посилення політики американським ЦБ. Так, Goldman Sachs і Bank of America очікують, що Федрезерв підніме ставку сім разів цього року, тобто підвищуватиме її на кожному із засідань, що залишилися цього року, з нинішнього рівня в 0-0,25%.

21.02.2022

Поделитесь этой новостью: