Інфляція у Франції в травні прискорилася до 1,4%

Споживчі ціни у Франції в травні 2021 року розраховані за французькими стандартам, виросли на 1,4% в річному вираженні після зростання на 1,2% в квітні, свідчать остаточні дані Національного статистичного управління Insee. Щодо попереднього місяця ціни збільшилися на 0,3%. Остаточні дані співпали з попередніми, аналітики також не очікували перегляду.

Ціни на продукти харчування у Франції в травні знизилися 0,3% в річному вираженні, при цьому свіжі продукти стали дешевшими на 2,7%. За місяць ціни на продукти харчування зросли на 0,5%. Ціни на енергоносії підскочили на 11,7% в річному вираженні і збільшилися на 0,5% за місяць. Промислові товари подешевшали на 0,1% і подорожчали на 0,1%, відповідно. Послуги стали дорожче на 1,1% в річному вираженні. Зростання цін на тютюн за рік склало 5,3%.

Споживчі ціни у Франції, гармонізовані зі стандартами Європейського союзу, в травні 2021 року зросли на 1,8% в річному вираженні, свідчать остаточні дані Національного статистичного управління Insee. Підвищення щодо квітня склало 0,3%.

Попередні дані вказували на підвищення споживчих цін на 1,8% в річному вираженні і на 0,4% в щомісячному. Аналітики не очікували їх перегляду, повідомляє Trading Economics.

15.06.2021

Поделитесь этой новостью: