Індекси Європи впевнено зростають

У вівторок - перший торговий день після довгих пасхальних вихідних, фондові індекси країн Західної Європи впевнено зростають на тлі оптимізму інвесторів щодо перспектив відновлення світової економіки.

Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 до 11:36 за Києвом піднявся на 0,75%, до 435,47 пункту. Раніше в ході торгів індикатор досяг рекордного максимуму, піднявшись на 1% - до 436,47 пункту, і перевищивши максимум на рівні 433,9 пункту, досягнутий 19 лютого минулого року. У лідерах зростання опинилися акції гірничодобувних компаній, автовиробників і банків.

Британський індикатор FTSE 100 виріс на 1,12%, німецький DAX - на 1,04%, французький CAC 40 - на 0,69%. Іспанська IBEX 35 і італійський FTSE MIB додали 0,62% і 0,82% відповідно.

Підйом європейських індексів слідує за ралі на фондовому ринку США в понеділок після виходу сильних економічних даних.

Аналітики JPMorgan Chase & Co. і Amundi кажуть, що фондові індекси Європи в цьому році можуть показати динаміку краще американських, незважаючи на занепокоєння з приводу повільних темпів вакцинації від коронавірусу і локдаунів в таких країнах, як Франція і Італія.

Інвестори очікують сьогодні публікації даних Статуправління Європейського союзу про безробіття в країнах єврозони в лютому.

Акції Credit Suisse Group AG дешевшають на 0,2% в ході торгів у вівторок. Швейцарський банк оголосив про зміну двох топ-менеджерів, а також про зниження розміру дивідендних виплат. Кадрові зміни обумовлені збитками Credit Suisse, пов'язаними з американським фондом Archegos Capital Management і британської Greensill Capital.

Ціна паперів BP Plc піднімається на 3,3%. Британська нафтокомпанія повідомила, що, ймовірно, досягла свого цільового показника чистого боргу на рівні $35 млрд в 1-му кварталі 2021 року.

Папери Commerzbank AG дорожчають на 0,6%. Наглядова рада німецького банку висунув чотирьох нових кандидатів для обрання на щорічних зборах акціонерів, які відбудуться 18 травня.

06.04.2021

Поделитесь этой новостью: