Goldman: ОПЕК+ повинна збільшити видобуток для балансу на ринку нафти

Goldman Sachs Commodities Research вважає, що ОПЕК+ повинна буде збільшити видобуток для досягнення балансу на ринку нафти до 2022 року на тлі ризиків для поставок в інших країнах.

Американський банк прогнозує, що попит на нафту виросте ще на 2,2 мільйона барелів на добу до кінця року. Це призведе до дефіциту пропозиції в 5 мільйонів барелів на добу, що значно перевищує обсяги, які Іран і виробники сланцевої нафти можуть вивести на ринок, йдеться в записці від 29 червня.

"Хоча велика нова хвиля заражень (коронавірусом) може сповільнити відновлення балансу на ринку, ми очікуємо, що ОПЕК+ буде розважлива в збільшенні видобутку, оскільки знижувальні ризики для глобальних поставок в інших країнах вказують на більш сприятливі перспективи для нафти і сектора видобутку, ніж для нафтопродуктів і сектора переробки ", - йдеться в записці Goldman.

У базовому сценарії банк очікує, що виробники ОПЕК+ збільшуватимуть видобуток на 0,5 мільйона барелів на добу протягом декількох місяців поспіль. Група збереться 1 липня, щоб обговорити загрозу дельта-штаму коронавірусу, потенційне відновлення експорту з Ірану і все ще повільну реакцію сланцевої промисловості.

Очікується, що в 2021 році попит на нафту виросте на 6 мільйонів барелів на добу, при цьому 5 мільйонів барелів на добу припадають на друге півріччя, сказав генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо у вівторок на засіданні Об'єднаного технічного комітету ОПЕК+.

30.06.2021

Поделитесь этой новостью: