Глава Twitter купить компанію Afterpay за $29 мільярда

Square, платіжна компанія співзасновника Twitter Джека Дорсі, придбає фірму Afterpay, піонера сервісу "купи зараз, заплати пізніше", за $29 мільярдів, створивши таким чином глобального гіганта транзакцій. Угода стане найбільшою в історії австралійських компаній.

Новина про поглинання підкреслює популярність бізнес-моделі споживчого кредитування, при якій компанія стягує з продавців плату за надання невеликих кредитів в точках продажів без банківських перевірок клієнта, і потім покупці погашають позики безпроцентними платежами.

Square і Afterpay повідомили в понеділок, що продаж буде проведена за ціною 126,21 австралійського долара ($92,65) за акцію.

Це означає, що засновники Afterpay Ентоні Айзен і Нік Молнар отримають по 2,46 мільярда австралійських доларів. Китайська компанія Tencent Holdings, яка заплатила 300 мільйонів австралійських доларів за 5% акцій Afterpay в 2020 році, отримає 1,7 мільярда австралійських доларів.

"Ми побудували наш бізнес, щоб зробити фінансову систему більш справедливою, доступною і інклюзивної, а Afterpay створила надійний бренд, який відповідає цим принципам", - сказав Джек Дорсі.

02.08.2021

Поделитесь этой новостью: