Газпром не чекає зростання експорту газу в I кварталі

Російський Газпром не чекає зростання експорту газу в першому кварталі цього року, незважаючи на жорсткі фундаментальні умови, що зберігаються на європейському газовому ринку, зазначають аналітики Citi за підсумками зустрічі з представниками компанії.

Газпром поділяє думку Citi про ймовірне падіння експорту у другому кварталі, в основному через сезонні фактори, йдеться в аналітичній записці банку.

За перші 15 днів січня поточного року Газпром знизив експорт у дальнє зарубіжжя на 41,1% у річному вираженні до 5,4 мільярда кубометрів, скоротивши при цьому постачання до Західної Європи, але збільшивши продаж газу до Китаю, Туреччини та Південної Європи.

У найближчій перспективі компанія зосередиться на постачанні на внутрішній ринок та на виконанні своїх довгострокових зобов'язань за європейськими контрактами, зазначає Citi.

Терміни запуску нового трубопроводу в Європу Північний потік-2 залишаються невизначеними, оскільки рішення регулятора Німеччини про сертифікацію проекту очікується не раніше, ніж друге півріччя 2022 року, пишуть аналітики.

Незважаючи на цю затримку Газпром, як і раніше, упевнений у своїх середньострокових можливостях експорту до Європи з потенціалом використання вільних потужностей ямальським та українським маршрутами, якщо це буде потрібно, йдеться в аналітичній записці.

Газпром не давав оцінки обсягів експорту до далекого зарубіжжя на цей рік і не чекав швидкого зниження цін на газ у Європі.

18.01.2022

Поделитесь этой новостью: